HomeLajmi i Fundit

Duke u harbuar në “VIP zona”, árrestohet reperi i njohur

Reperi G-Eazy është árrestuar pas një përleshjeje në një nga klubet në Manhattan.

Emri i tij i vërtetë është Gerald Earl Gillum dhe ákuza që rëndon ndaj tij është súlmi ndaj dy burrave. Pak para se të ndodhte íncidenti i dhúnshëm ai po festonte në një clup në zonën VIP në orët e vona të së premtes.

Debati nisi pasi njëri prej tyre kërkoi që reperi të zhvendosej në një seksion tjetër. Incídenti i fundit vjen pasi G-Eazy u dënua për sulm, posedim droge dhe rezistencë ndaj arrestimit pas një zënke në një klub nate në 2018.

Ky episod ku rreperi u árrestua erdhi një ditë pasi ai mori pjesë në MTA Video Music Awards në Barclays Center.


TË NGJASHME