HomeLajmi i Fundit

Durrësi nis zbukurimet për festat e fundvitit

Qyteti i Durrësit ka nisur përgatitjet për festat e fundvitit. Zbukurime të shumta janë vendosur nëpër gjithë qytetin.

Mëngjesin e 26 nëntorit, një tërmet i befasishëm do të godiste Shqipërinë dhe veçanërisht Durrësin. Përpos tmerrit, zisë dhe lotëve që u përjetuan, qyteti duket se po përpiqet t’i kthehet normalitetit.

Në galerinë e mëposhtme do mund të shihni disa fotografi të shkrepura gjatë zbukurimit të qytetit me drita dhe bredha festivë.