HomeSport

Dusan Tadic shënoi një supergol, a ishte i rregullt?

Goli i 3 i Ajax në triumfin 1:4 ndaj Real Madrid të martën në Stadio Santiago Bernabeu ishte mjaft kontrovers, dhe gjyqtari spanjoll mendon se ka qenë shumë e vështirë të vlerësohej drejt në këtë rast.Risultati immagini per real madrid
Dusan Tadic shënoi një supergol me të majtën e tij në minutën e 62, i cili u pranua vetëm pas plot 4 minuta rishikim në VAR.Risultati immagini per real madrid
Në fillim të askionit të Ajax tek ky gol, u duk sikur topi e kishte kaluar vijën anësore, me madrilenëve që ishin të bindur se topi e kishte kaluar vijën.

“VAR-i vendosi se topi nuk e kishte kaluar vijën plotësisht”, tha ish-gjyqtari spanjoll për MARCA.Immagine correlata“Ishte e vështirë të vendosje. Një këndi i kamerës tregoi se topi nuk e kishte kaluar vijën, një tjetër tregoi se e kishte kaluar”, shtoi ai.


TË NGJASHME