Aktualitet Kronikë Lajme Lajmi i Fundit

Dy akuzat e rënda me të cilat Prokuroria e Krimeve të Rënda ka regjistruar dosjen e Shkozetit

Anton Martini dhe Besim Hajdarmataj janë dy prokurorët që kanë marrë në dorë dosjen e Shkozetit, ku ditën e djeshme u realizua atentati ndaj makinës me të cilën udhëtonte prokurori Arjan Ndoja dhe Landi Muharremi, i njohur si “i forti i Sukthit”.

Burime të besueshme pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda, pohojnë se  procedimin penal për këtë ngjarje është regjistruar me akuzat: “vrasje për shkak të cilësive të veçanta, e mbetur në tentativë” dhe “grup i strukturuar kriminal”.

Si pasojë e plumbave, mbetën të plagosur Andi Maloku, shofer i makinës, dhe dy pasagjerët Arjan Ndoja dhe Landi Muharremi.

Related posts

Basha uron myslimanët për Ramazanin

Mila

Pezullohen punimet në parlamentin britanik, Johnson jep arsyet

Klaudia gotanews

AFI kërkesë qeverisë: Të barazohet niveli i TVSH në blerje e shitje në masën 6% për produktet bujqësore dhe ushqimore

Mila
Na Kontaktoni!