HomeLajmi i Fundit

Dy lëkundje të tjera në Korçë

Qarku i Korçës është tronditur sërish nga tërmet, ku vetëm mëngjesin e sotëm jane regjistruar dy goditje të tjera. 

Sipas Institutit të Gjeoshkencës, në orët e para të mëngjesit janë regjistruar dy tërmete, i pari me magnitidë 2.7 dhe tjetri me i fortë me magnitidë 3.

Kujtojmë se këto goditje pasojnë ato të një dite më parë, që shkaktuan panik të madh ndër qytetarë, aq sa shum=ë prej tyre e panë të udhës ta kalonin natën jashtë.

1