HomeSociale

Dy të huaj aksidentohen rëndë në Sarandë, transportohen me helikopter drejt Tiranës

Dy shtetas të huaj të ndodhur me pushime në Sarandë janë aksidentuar  rëndë ndërsa drejtonin motora.

Shtetasi italian 33 vjec, emri i te cilit nuk bëhet i ditur, është aksidentuar me motor dhe për rrjedhojë, sipas bluzave të bardha i na ëshkaktuar fraktura të shumta, dhe po ashtu rëndë është lënduar edhe shtetasi suedez, 24 vjeçar.

Të dy rastet u transportuan me helikopter për në spitalin e traumës në Tiranë.

Aksidentet kanë ndodhur në orare të ndryshme.


TË NGJASHME