HomeSociale

Dyndje pushuesish drejt bregdetit shqiptar, kalojnë pikën kufitare 6000 shtetas

Që në orët e para të mëngjesit  të sotëm, në pikën kufitare të Morinit ka patur fluks automjetesh që i drejtohen bregdetit shqiptar.

Udhëtarët shprehen se nuk kanë frikë nga virusi. Numri i shtetasve kosovarë që janë futur në këtë pikë është 6000.

Policia Kufitare po punon me të gjitha kapacitetet dhe me procedura të përshpejtuara që udhëtarët mos të presin shumë në kufi.


TË NGJASHME