HomeLajme

Dyshime për korrupsion/ Shkarkohet presidenti i Venezuelës

Presidenti i Parlamentit venezuelas, Juan Guaido, i cili është edhe kreu i opozitës, u shkarkua nga posti i tij dhe iu ndalua e drejta për të ushtruar funksion zgjedhor për 15 vite. Ky vendim është marrë pasi Guaido dyshohet për korrupsion, sipas autoritetet venezuelase.

Kontrollori i Përgjithshëm i Republikës, Elvis Amoroso, ka thënë se dokumentet financiare të Guaidos kanë qenë të paqarta. Ai e ka dhënë njoftimin për shkarkimin e Guaidos në televizion shtetëror venezuelas.
TË NGJASHME