HomeLajmi i Fundit

E FUNDIT/ Tetraplegjikët prótestë para Kuvendit, Rama del t’i takojë

Tetraplegjikët, njerëzit me probleme në lëvizje, kanë dalë të prótestojnë sot. Kryeministri Edi Rama i cili po kthehej në Kuvend pasi mori dozën e tretë të vaksinës antiCOVID, i pa njerëzit e grumbulluar. Ai u shpreh se të gjitha shqetësimet e tyre do të dëgjohen nga ministrja Delida Ibrahimaj dhe nuk kanë përse të rrinë në shi.

Në anën tjetër protestuesit u shprehën se janë të sigurtë që qeveria nuk i di problemet e tyre.


TË NGJASHME