HomeLajmi i Fundit

E kërcënói në “Facebook”, Albin Kurti dëshmon në gjýkatë ndaj ish-kandidatit për deputet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është paraqitur në gjýkatë ku do të japi dëshminë e tij lidhur me pretendimin se ish-kandidati i Nismës Social Demokrate e ka kërcënúar atë.

Ákuzat ndaj Haxhi Hotit lidhen me një status të postuar nga ai vetë në llogarinë e tij të Facebook, në djetor të vitit 2019, ku shkruante “Albin Kurti duhet ta lëshojë Kosovës ose do të vrítet”.

Kurti tashmë e ka depozituar dëshminë e tij, ku përballë ka pasur prókuroren Javorka Prilinçeviç dhe avokatin e të ákuzuarit, avokatin Rasim Hoti.


TË NGJASHME