HomePolitikë

Edi Rama me Sarkozy në koncertin e Carla Brunit, Kryemadhi ironizon Kryeministrin

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama dhe zgjedhjen e tij për të shkuar në Butrint për të ndjekur koncertin e Carla Brunit, bashkëshortes së ish-Presidentit Sarkozy.

Kryemadhi ka ironizuar kreun e qeverisë, duke thënë se Rama e ka mik Sarkozinë, por thumboi kryeministrin, duke thënë se uronte që të mos bënte të njëjtën gjë që ka bërë me të shoqet e shokëve të tij.

“Më pëlqen shumë. Uroj që të shkojë ta shikojë Karla Brunin si këngëtare, duke pasur mik dhe Sarkozyn.
Por uroj që të mos bëj të njëjtën gjë që ka bërë me shoqet e shokëve”, theksoi Kryemadhi.


TË NGJASHME