HomeLajme

Ekzekutimi i biznesmenit Polia/ Pranga tre personave, në kërkim autori i vrasjes

Policia ka arrestuar 3 të dyshuar si bashkëpunëtorë për vrasjen e 35-vjeçarit Ferdinand Polisë në Shkodër . Ndërsa ekzekutori me iniciale K. S, 27 vjeç është shpallur në kërkim.
Të arrestuarit janë: Gilbert Toma 26 vjeç, Kleandro Toma 29 vjeç, dhe Alfred Martini 20 vjeç, të tre banues në Shkodër.

Hetimet kanë treguar se ata kanë mbështetur me logjistikë dhe armatim autorin e atentatit, ndërsa kanë ndjekur viktimën duke kryer në bashkëpunim këtë vrasje.


TË NGJASHME