HomeSociale

Elio lind me problemin e rëndë në zemër, niset në Itali. Mesazhi i Ramës

I mezipritur nga prindërit prej 12 vjetësh, një bebe, pagëzuar me emrin Elio ka lindur me një problem shumë të rëndë në zemër.

Kryeministri Edi Rama ndan me ndjekësit ne rrjetin social Facebook lajmin se vogelushi vetem 13 ditesh eshte derguar ne Itali per ndihme te specializuar.

“Megjithë zemër uroj, që zemra e vogël të shpëtojë nga rreziku i madh që i kanoset dhe Elio të jetë për shumë e shumë vite, burim gëzimi për mamin e babin”- shkruan Rama, duke postuar edhe disa foto te vogelushit gjate trajtimit ne spital dhe dergimit drejt Italise.

Postimi i Ramës

Vogëlushi Elio ka lindur 13 ditë më parë, i mezipritur nga mami e babi, që prej 12 vjetësh. Por gëzimi i madh erdhi me dhimbjen e madhe të një problemi tejet të rëndë në zemrën e bebit?

Një diagnozë shumë e rrallë, e cila trajtohet vetëm në pak spitale të specializuara në Europë? Por prindërit e Elios, nuk janë vetëm në këtë hall të madh? Ne ishim pranë tyre qysh ditën e parë dhe tanimë, bebi është në duart e specialistëve të duhur në Itali?

Megjithë zemër uroj, që zemra e vogël të shpëtojë nga rreziku i madh që i kanoset dhe Elio të jetë për shumë e shumë vite, burim gëzimi për mamin e babin?

elio
elio1
elio2
elio4

TË NGJASHME