HomeSociale

Emrat/ 25 deputetët e opozitës që bashkuan votat me Ramën kundër Metës

Janë 25 deputetë të opozitës së re në Parlament që sot bashkuan votat me mazhorancën për të miratuar rezolutën që dënon vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

Ky votim tregon se dy grupet parlamentare të formuara nga deputetët e hyrë nga listat e PD dhe LSI nuk janë të unifikiuar, të paktën kur bëhet fjalë për vendime të rëndësishme. Rudina Hajdari është kryetare e Grupit Parlamentar Demokrat dhe nuk mori pjesë në votim, ndërkohë që një pjesë e deputetëve të këtij grupi kanë votuar në favor të rezolutës.

Nimet Musaj, kreu i Grupit Parlamentar të Pavarur, ka votuar gjithashtu pro rezolutës, por disa deputetë të këtij grupi nuk morën pjesë në votim ose u shprehën kundër.

Rezoluta kundër Metës u miratua me 100 vota pro.

Lista me emrat e deputetëve të opozitës që votuan pro rezolutës

 1. Eugen Bojaxhiu
 2. Ediola Braha
 3. Arlind Cacani
 4. Arben Elezi
 5. Kujtim Gjuzi
 6. Majlinda Halilaj
 7. Halil Jakimi
 8. Selami Jenisheri
 9. Ligoraq Karamelo
 10. Korab Lita
 11. Aurora Mara
 12. Ervis Meco
 13. Myslim Murrizi
 14. Nimet Musaj
 15. Ostaq Papa
 16. Andi Permeti
 17. Enver Roshi
 18. Krenar Rryci
 19. Ylli Shehu
 20. Zef Shtjefni
 21. Nikolin Staka
 22. Edmond Stoku
 23. Halit Valteri
 24. Elena Xhina
 25. Alban Zeneli

TË NGJASHME