HomePolitikë

Endri Hasa publikon videon: Shqipëria po zbrazet, fajtori vazhdon ta ketë kokën të zhytur në rërën e korrupsionit

Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa akuzoi kryeministrin Rama si të vetmin fajtor për largimin e të rinjëve nga vendi.

Me një shënim në facebook, ndërsa citon të OKB-në, Hasa shkruan se një i ri largohet nga vendi çdo 38 minuta, ndërsa shton se Rama “vazhdon ta ketë kokën të zhytur në rërën e korrupsionit”.

Postimi i plotë:

Shqipëria po zbrazet, ndërsa fajtori për këtë, vazhdon ta ketë kokën të zhytur në rërën e korrupsionit dhe të mashtrimeve. Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, një i ri largohet nga vendi cdo 38 minuta.

Edi Rama është fajtori i vrasjes së shpresës së qindra mijëra të rinjve dhe i të ardhmes së këtij vendi.


TË NGJASHME