HomeLajmi i Fundit

Epiqendra/ Tërmet i fortë ka tronditur përsëri vendin, me magnitudë 5.2

Një lëkundje e forte termeti ka rikthyer panikun ne vend. IGJEUM raporton se tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Korçë.

Sipas IGJEUM lëkundja ka qenë me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter dhe ka tronditur qytetin juglindor, në 05. 25.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 3 km në Veri Lindje të Miras dhe 11 km në Juglindje të Korçës.

Nuk ka ende të dhëna për dëmtime në zonat ku është ndjerë më shumë tërmeti.

1