Sport

Eros Grezda drejt seris A, Osijek e hapur për oferta

Paraqitjet e shkëlqyera të Eros Grezdës kanë bërë që lojtari i kombëtares shqiptare të vihet në lupën e shumë skuadrave në këtë merkato dimërore.

Lojtari kuq e zi aktualisht luan për klubin kroat të Osijek. Por me shumë gjasa nuk do të jetë shumë e gjatë karriera e tij në këtë klub, për shkak se Grezda është vënë në lupën e disa klubeve italiane.

Në krye të kësaj liste qëndron Lacio, me drejtorin sportiv Igli Tare i cili e vëzhgon Grezdën që prej kohësh. Por edhe Genoa është në listën e klubeve që pretendon shërbimet e gjakovarit.

Gjithsesi deri tani ende nuk ka ndonjë ofertë zyrtare dhe mbetet për t’u parë nëse Grezda do të lëvizë këtë merkato.

Related posts

Partizani, me moral të lartë përballë pengesës së vështirë Teuta

Mila

Brazilianët dominojnë Champions-in

Mila

Shqipëria shfryn me gola ndaj Islandës, ja rekordi që vendosën kuqezinjtë

Mila
Na Kontaktoni!