HomeSport

Eros Grezda drejt seris A, Osijek e hapur për oferta

Paraqitjet e shkëlqyera të Eros Grezdës kanë bërë që lojtari i kombëtares shqiptare të vihet në lupën e shumë skuadrave në këtë merkato dimërore.

Lojtari kuq e zi aktualisht luan për klubin kroat të Osijek. Por me shumë gjasa nuk do të jetë shumë e gjatë karriera e tij në këtë klub, për shkak se Grezda është vënë në lupën e disa klubeve italiane.

Në krye të kësaj liste qëndron Lacio, me drejtorin sportiv Igli Tare i cili e vëzhgon Grezdën që prej kohësh. Por edhe Genoa është në listën e klubeve që pretendon shërbimet e gjakovarit.

Gjithsesi deri tani ende nuk ka ndonjë ofertë zyrtare dhe mbetet për t’u parë nëse Grezda do të lëvizë këtë merkato.


TË NGJASHME