HomePolitikë

Eurodeputetja shqiptare në PE, reagon Berisha

Urimeve ndaj eurodeputetes shqiptare më të re në Parlamentin Europian i është shtuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Teksa ka publikuar një foto me Arba Kokalarin, Berisha thekson:

“Nje urim të përzemërt Arba Kokolarit, deputetes së parë shqiptare përfaqësuese e Suedisë në Parlamentin Europian!”.

Armba Kokalari është eurodeputetja më e re dhe shqiptarja e parë në Parlamentin Europian, e cila doli fituese në zgjedhjet e djeshme. Kokalari jeton në Stokholm dhe është pjesë e Partisë së Moderuar në Suedi.


TË NGJASHME