HomeSport

Europa League/ Zhvillohen ndeshjet e raundit të dytë, surpriza në ndeshjet e pretendentëve

U luajtën mbrëmjen e djeshme edhe sfidat e fazës së grupeve të Europa League, teksa nuk munguan as rezultatet surprizë, ku dy nga ekipet pretendente si Manchester United dhe Roma nuk shkuan më shumë së barazimi.

“Djajtë e Kuq”, nuk arritën të thyenin AZ Alkmaar duke dalë nga sfida me rezultatin 0-0. Roma barazoi 1-1 me austriakët e ëolfsberger, kurse nuk zhgënjeu Arsenal e Lazio që arritën fitore ndaj Standart Liege e Rennes. Një tjetër rezultat surprizë, ishte edhe fitorja e Feeynoord ndaj Porto me rezultatin 2-0. Më poshtë rezultatet e plota:

F91 Dudelange-Qarabag FK 1 – 4

Sevilla-APOEL Nicosia 1 – 0

FC Krasnodar-Getafe 1 – 2

Trabzonspor-Basel 2 – 2

Lugano-Dynamo Kyiv 0-0

Malmoe FF-FC Koebenhavn 1-1

Rosenborg-PSV Eindhoven 1-4

Sporting CP-LASK 2-1

Celtic-CFR Cluj 2-0

Lazio-Rennes 2-1

Arsenal-Standard Liege 4-0

Vitoria de Guimaraes-Eintracht Frankfurt 0-1

Feyenoord-FC Porto 2-0

Young Boys-Rangers 2-1

CSKA Moscow-RCD Espanyol 0-2

Ferencvaros-Ludogorets Razgrad 0-3

Oleksandriya-Gent 1-1

Saint-Etienne-Wolfsburg 1-1

Istanbul Basaksehir-Borussia Mönchengladbach 1-1

Wolfsberger AC-Roma 1-1

Besiktas-Wolverhampton Wanderers 1-1

SC Braga-Slovan Bratislava 2-2

FC Astana-Partizan Beograd 1-2

AZ Alkmaar-Manchester United 0-0TË NGJASHME