HomeShowbiz

Faturat më të shtrenjta që i kanë kushtuar yjeve të Hollywood-it

Nuk është sekret që një njeri i famshëm pëlqen të shpenzojë para, e gjitha është pjesë e lojës! Nëse ata nuk do t’i blinin të gjitha këto veturat moderne dhe vilat çmendurisht të shtrenjta, atëherë kush do t’i blinte? 

Disa të famshëm janë bërë profesionistë të vërtetë në hedhjen e mijëra dollarëve, duke blerë gjërat më të çuditshme. Epo, për t’u dukur si një milion dollarë duhet të shpenzosh mjaft para për procedura bukurie, veshje të fundit të stilistëve më me emër, palestra, pushime dhe ndonjëherë edhe mjekë (në fund të fundit janë njerëzorë). 

Kështu që, pa zhurmë të mëtejshme, këtu janë 9 faturat më të shtrenjta dhe do të tronditeni kur të shihni se kush është në krye të listës.

Kim Kardashian

Epo, ne vetëm mund ta imagjinojmë se sa Kim shpenzon për të ruajtur bukurinë e saj, por sipas dokumenteve që dolën pas divorcit të saj me Kris Humphries shpenzimet e saj mujore ishin 44 000 $. Pjesa më e madhe e saj shkoi për rroba dhe më pak se 6 000 $ për udhëtime. Mbani mend, ky ishte viti 2014!

Kim Kardashian | 9 nga faturat mujore më të shtrenjta të Celeb | ZestRadar

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston duket e mrekullueshme, prandaj nuk është për t’u habitur që ajo harxhon një shumë të majme për të ruajtur pamjen e saj. Burimet thonë se 8 000 dollarë shkojnë vetëm për kujdesin për lëkurën dhe dietën e saj! Kjo përfshin klasa të yogës, serum mujor rinovues dhe shërbime të një dietologu.

Jennifer Aniston | 9 nga faturat mujore më të shtrenjta të Celeb | ZestRadar

Johnny Depp

Johnny Depp attends the Monte-Carlo Gala For Planetary Health, on September 24, 2020 in Monte-Carlo, Monaco. Photo by David Niviere/Abaca/Sipa USA(Sipa via AP Images)

Amber Heard ishte një ndikim i veçantë te Z. Depp pasi shpenzimi mujori i tij shkoi deri në 2 milion dollarë në një moment! Është e vështirë ta besosh, por dokumentet e divorcit nuk gënjejnë për gjëra të tilla. Një sasi mahnitëse prej 30 000 dollarësh u shpenzuan vetëm për verë. Megjithatë, Johnny Depp nuk po e shpenzonte shumën për veten e tij: 300 000 dollarë u shpenzuan si pagë për stafin e tij prej 40 anëtarësh dhe 150 000 dollarë ai shpenzoi për sigurinë e fëmijëve të tij. 

Mike Tyson

Kur të jeni pronar krenar i dy Tigrave Bengali, do të doni të shpenzoni sa më shumë para për to. Çdo muaj Mike Tyson harxhon 15 000 dollarë vetëm për të ushqyer macet e tij të mëdha! Ky është një njeri bujar dhe po pyes veten se sa para harxhon për dietën dhe trajnimin e tij.

Mike Tyson | 9 nga faturat mujore më të shtrenjta të Celeb | ZestRadar

Amber Heard

Thashethemet thonë se Johnny Depp mori një borxh të madh ndërsa ishte i martuar me Amber Heard. Epo nuk është çudi! Kjo grua është një shpenzim i vërtetë, fatura e saj mujore është 43 700 dollarë, nga të cilat 2 000 dollarë ajo i shpenzon për ‘sende shtëpiake’ dhe sende ushqimore, dhe një tjetër shumë spektakolare 2 000 $ për të ngrënë jashtë. Ajo që bie më shumë në sy është se të ardhurat e saj mesatare nuk janë më shumë se 10 000 dollarë!

Amber Heard | 9 nga faturat mujore më të shtrenjta të Celeb | ZestRadar

Linda Hogan

Linda Hogan mund të jetë një shpenzuese ekstravagante, por letrat e divorcit të saj me Hulk Hogan zbuluan se ajo në të vërtetë shpenzoi më shumë para për kafshët shtëpiake sesa për veten e saj! Rreth 1 400 dollarë ishin shpenzuar për shpenzime të kafshëve shtëpiake, ndërsa për kujdesin e saj ajo shpenzoi jo më shumë se 800 dollarë në muaj.

Britney Spears

Dokumentet e divorcit të Britney Spears dhe Kevin Federline zbuluan diçka mjaft të habitshme, në atë kohë këngëtarja e muzikës pop shpenzoi deri në 150 000 dollarë në muaj! Po, e lexove mirë. 17 000 dollarë u shpenzuan për transportin, 10 250 dollarë shkuan për faturat e shërbimeve, një shumë spektakolare prej 16 000 dollarësh që ajo shpenzoi për veshje të reja dhe, prisni për shumën tjetër, 4 758 dollarë – për të porositur ushqim! 

Britney Spears | 9 nga faturat mujore më të shtrenjta të Celeb | ZestRadar

Beyonce

Nuk mund të mohohet fakti që Mbretëresha B është një shpenzuese ekstravagante. Megjithatë, vjen pak si tronditëse kur zbulon se ajo shpenzon 500 000 dollarë në muaj vetëm me qira shtëpie. Hiqni 75 000 dollarë të shpenzuar për të udhëtuar, 8 000 dollarë për të mbajtur një truprojë, një publicist me një pagë prej 10 000 dollarësh dhe një kuzhinier me një pagë prej rreth 7 500 dollarë. Beyoncé është një diva e vërtetë dhe fatura e saj mujore është prova e kësaj.

Beyoncé | 9 nga faturat mujore më të shtrenjta të Celeb | ZestRadar

Shaquille O’Neal

Shaq thjesht mund të jetë shpenzuesi më i madh në listë! Çdo muaj ai shpenzon një shumë spektakolare prej $ 60 000 vetëm për dhurata dhe 12 775 $ për ushqim dhe pije. Me sa duket ai është vërtet i dashuruar mbas udhëtimit, pasi ky pasion i kushton 110 000 dollarë në muaj. Oh, dhe mos harro se 468 000 dollarë të qirasë që ai shpenzon në tre shtëpitë e tij!


TË NGJASHME