HomeSociale

Fier, gjendet një pikë e hapur bastesh, procedohet administratori

Policia e Fierit procedoi një person për organizimin e lotarivepalejuara. Pika e basteve ku punonte i riu nuk ishte mbyllur më 1 janar.

Ndaj 20 vjecari tashmë është në telashe me drejtësinë për shkak se administronte një lokal ku ushtrohej ky aktivitet i paligjshëm.

Policia e Fierit bën me dije se do të vazhdojë kontrollet, por njëkohësisht kërkon dhe ndihmën e qytetareve që të denoncojnë pika të tilla që janë ende hapur, në numrin e telefonit 112 ose ne aplikacionin “Komisariati Dixhital”.


TË NGJASHME