HomeLajmi i Fundit

Fier, kërkohej nga autoritetet italiane, në pranga një 41-vjeçar

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fierbashkëpunim me Interpol Tirana, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë një 41-vjeçar shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Asllan Fata mësohet se është 41-vjeçari i arrestuar, për të cilin Gjykata e Milanos në Itali, me Vendimin e datës 11.09.2007 ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.


TË NGJASHME