HomePolitikë

Firmoset marrëveshja e parë për koalicionin opozitar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një takim me aleatët e tij për firmosjen e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar.

Bëhet me dije se të parët që firmosën marrëveshjen për koalicionin opozitar ishin kreu i PD-së Lulzim Basha dhe kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu.

Përveç Bashës në takim pjesë është edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi i mandatuar nga Këshilli Kombëtar për hartimin e një marrëveshjeje duke kërkuar zgjedhje të lira e të ndershme.

pakti

TË NGJASHME