HomeSport

Firmosi me Interin pas 9 vitesh, De Gea me fjalë zemre për Jangun: Fat që kemi luftuar çdo betejë së bashku!

Portieri i Mançester Junajtid David De Gea përshëndeti ish-shokun e skuadrës Eshli Jang, i cili do të nisë aventurën e tij të re me Interin.

Gardiani i “Djajvë të Kuq” e falenderoi 34-vjeçarin për të gjitha vitet që luajtën bashkë dhe besimin e treguar kundrejt njëri-tjetrit.

“Jangi, kemi përjetuar shumë beteja së bashku. Ka qenë një fat i madh që jam mbështetur te ty në çdo betejë. Shumë fat në kapitullin tënd të ri”, shkruan 29-vjeçari spanjoll.

Jang u prezantua ditën e djeshme te klubi zikaltër si përforcimi më i ri në merkaton e janarit.

de gea

TË NGJASHME