Lajme Sport

Fitorja ndaj Lihtenshtejnit, Italia thyen rekordin 80-vjeçar

Prej se ka marrë drejtimin e Italisë, Mancini ka njohur vetëm fitore. Në 9 ndeshje nën drejtimin e tij, axurrët kanë arritur të marrin 9 fitore, 8 prej tyre në fazën eleminatore të “Euro 2020”. Me fitoren ndaj Greqisë, italianët arritën të thyenin një rekord 80-vjeçar, teksa siguruan kualifikimin 3 ndeshje para përfundimit të kësaj faze.

Lihtenshtejn ishte ‘viktima’ e radhës e Italisë, teksa u mposhtën me rezultatin 5-0. Mancini ka sjellë identitetin e skuadrës dhe ka rikthyer ekipin në nivele të larta. Me këto shifra nën menaxhimin e tij, Italia duket ‘e frikshme’, përballë çdo kundërshtari.

Related posts

Joshëse si kurrë më parë, Khloe Kardashian nuk i lë vend imagjinatës

Gri

Qeveria katalanase, negociata të pakushtëzuara për zgjidhjen e konfliktit

Mila

Këto janë dy kërkesat e SHBA-së për Albin Kurtin

Mila
Na Kontaktoni!