HomeModa

Floke bionde, ja si t’i arrini vetem me nje perberes

Limoni i përket grupit të agrumeve, në të cilat përfshihen portokalli, mandarina, qitro etj.

Ky frut i verdhë përmban jo vetëm vitaminë C, por edhe vitamina të tjera dhe minerale të tilla si kalium, kalcium, fosfor, magnez.
Lëvorja e limonit është shumë e dobishme, sepse është e pasur me vitaminë P.

Por tani duhet të dini që mund ta përdorni limonin dhe për të hapur ngjyrën e flokëve tuaj. Nëse jeni bionde mund të bëni disa fije të holla akoma më të hapura.Për ta bërë këtë, kulloni lëngun e gjysmë limoni në flokët tuaj dhe qëndroni për gati 1 orë në dielli. Pasi t’i lani flokët, do të duken më e pastër, më e freskët dhe më të ndritshëm.

Ja edhe zgjidhja për tu bërë bjonde po dëmtuar flokët.


TË NGJASHME