HomeLifestyle

Flokë me yndyrë? Ja maska ideale për ju

Ata që kanë flokë me yndyrë mërziten dhe stresohen duke i larë çdo ditë. Për këtë arsye është gjetur një zgjidhje me anë të maskave.

Përbërësit: • 1 kos natyral • 2 veze • 2 luge supe lëng limoni

Përgatitja

Duke qene se limoni ka efekt tharës ai rregullon edhe sasinë e djersës.

Fillimisht hidhni në një tas kosin. Sipër shtoni edhe vezët. Përziejini mirë derisa të krijohet një përbërje homogjene. Hidhni më pas edhe lëngun e limonit dhe përziejeni edhe njëherë të fundit. Lëreni ashtu disa minuta para se ta përdorni. Që maska të japë rezultate sa më të mira, duhet vepruar me kujdes. Përbërja duhet aplikuar në flokë të thatë, duhet lënë për 15-20 minuta e më pas duhet shpëlarë me ujë të bollshëm. Maksimumi kjo maskë duhet të përdoret njëherë në javë.


TË NGJASHME