HomeSport

Florentino Perezit, ka ardhur koha për largimin e Gareth Bale

Sjellja e keqe dhe veprimet e fundit të Bale kanë bërë që Perezi të mbetet shumë i pakënaqur me futbollistin. Lideri i “Los Blancos” besonte se pas largimit të Cristiano Ronaldos, uellsiani do të bëhej liderit i sulmit.
Image result for Gareth Bale
Mirëpo, për shkak të personalitetit të tij dhe faktit që ai nuk flet pothuajse fare spanjisht, Bale nuk i ka arritur pritshmëritë që ishin krijuar për të. Në fakt, paraqitjet e tij janë përkeqësuar, në krahasim me sezonet e kaluara.Related image
Këtë sezon, ai i ka shënuar vetëm 13 gola dhe që nga emërimi i Santiago Solarit në pozitën e trajnerit, e ardhmja e tij në Real Madrid po duket edhe më e pasigurt.
Image result for Gareth Bale
Tani, situata ka ndryshuar. Klubi dëshiron ta shesë, për të sjellë lojtarë të rinj në skuadër. Kjo shitje do të bënte që të uleshin shpenzimet e Real Madridit, për shkak të pagës së lartë të uellsianit, dhe Bale pritet të shitët për mbi 100 milionë euro.Image result for Gareth Bale
Ai i ka shënuar 101 gola. Sezoni i tij më i mirë ishte 2013/2014, kur ai shënoi 22 herë. Por, Florentino Perez ka vendosur se ditët e Bale në Real Madrid do të jenë të numëruara. Vetëm një mrekulli mund ta shpëtojë uellsianin përsëri
https://www.youtube.com/watch?v=petiox5kVkQ


TË NGJASHME