HomeSociale

Foto/ Si do transformohet lagjja te ‘Selvia’

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar projektin e transformimit te Selvia. Përmes një postimi në twitter, Veliaj teksa ka publikuar foto nga projekti i transformimit të zonës, thotë se falë këtij investimi, e gjithë kjo hapësirë në kryeqytet do t’i kthehet komunitetit.

“Pas prishjes së ndërtimeve pa leje mbi bustin e Vojo Kushit, nis puna tek Selvia për t’ua kthyer komunitetit ? hapësirën e zaptuar e sigurisht për ta mbushur me selvi në vend të bingove, siç ka dhe emrin vendi ??? Ne #30Qershor ? #TiranaQeDuam ?”, shkruan Veliaj.


TË NGJASHME