HomeShëndeti

Fytyrë e pastër dhe pa rrudha, maska me përbërje natyrale që bën çudira

Të gjitha femrat duan të ken një fytyrë pa anke edhe pa shenja dhe kjo është pikërisht ajo që sot ne duam të ndajmë me ju një maskë natyrale për rinovimin e lëkurës së fytyrës.

Maska me bazë bananen është shumë efektive për rinovimin e lëkurës. Aplikimi i saj në lëkurë ndihmon për të luftuar shenjat e plakjes dhe rrudhat që shfaqen rreth syve, qafës dhe dekoltesë.

Përbërësit:

• Një banane e pjekur
• Dy lugë pana (20 ml)
• Një lugë mjaltë (25 ml)
• Një lugë gjelle miell tërshëre (10 gr)
• Dy lugë ujë (20 ml)

Mënyra e përdorimit

• Do ta aplikoni maskën në të gjithë fytyrën tuaj dhe nëse dëshironi, edhe në qafë e dekolte.
• E lini të veprojë për 30 ose 40 minuta dhe pastaj e shpëlani.
• Mund ta përsërisni këtë trajtim dy herë në javë.


TË NGJASHME