HomeSport

Gareth Bale mund ta rinisë karrierën në Old Trafford

Klubi dëshiron ta shesë, për të sjellë lojtarë të rinj në skuadër. Kjo shitje do të bënte që të uleshin shpenzimet e Real Madrid, për shkak të pagës së lartë të Uellsianit, dhe Bale pritet të shitët për mbi 100 milionë euro.
Risultati immagini per bale
“Besoj se Bale mund ta rinisë karrierën e tij nëse dëshiron të transferohet në Manchester United. Besoj se Bale ka nevojë për më shumë dashuri dhe këtë gjë do t’ia ofronin pikërisht Manchester United-i dhe Gunnar Solskjær”.
Immagine correlata
“Nëse Bale do të largohet nga Real Madridi, Manchester United-i e ka një epërsi të madhe pasi që është i vetmi klub që ka kapacitet financiar për ta përballuar pagën e tij”.
Risultati immagini per bale

“Për shkak se kontratat e disa lojtarëve të tjerë do të përfundojnë këtë verë, nuk do të habitesha nëse bordi po mendonte për këtë transferim”, ka thënë Kanchelskis.

Risultati immagini per Andrej Kan?el'skis
Ai i ka shënuar 101 gola. Sezoni i tij më i mirë ishte 2013/2014, kur ai shënoi 22 herë. Por, Florentino Perez ka vendosur se ditët e Bale në Real Madrid do të jenë të numëruara. Vetëm një mrekulli mund ta shpëtojë Uellsianin përsëri.

TË NGJASHME