HomeSport

Gati largimi nga PSG, Neymar pranë zyrtarizimit te gjigandi spanjoll

Një nga lajmet që ka shoqëruar gjithë merkaton e kësaj vere, ishte lajmi për transferimin e Neymar te Barcelona. Mesa duket, pas shumë peripecish rikthimi i Neymar në “Camp Nou” është shumë pranë. Sipas raportimeve të disa prej mediave europiane, është duke u zhvilluar një takim mes një përfaqësie të drejtuesve të Barcelonës me presidentin e PSG Nasser Al-Khelaiffi dhe drejtorin sportiv Leonardo.

Takimi po zhvillohet në kullën “Eiffel” dhe sipas mediave franceze dhe atyre spanjolle “telenovela” e gjatë me protagonist Neymar, do të mbyllet me një fund të lumtur. Barcelona ka parakaluar rivalët e përjetshëm të Real Madrid, duke udhëtuar drejt Parisit me një ofertë 170 milion euro, 52 milion më pak nga sa arkëtoi dy vjet më parë, kur shiti sulmuesin brazilian.


TË NGJASHME