Aktualitet Lajme Lajmi i Fundit Politikë

Gazetari i njohur në Bruksel ironizon Ramën

Gazetari i njohur në Bruksel, Jack Parrock ironizon kryeministrin Edi Ramën dhe qëndrimin e tij, pas vendimit të Bundestagut gjerman.

Sipas Parrock, Rama po feston vendimin e Bundestagut dhe falenderon Merkelin, duke e manipuluar vendimin gjerman për hapjen e negociatave me BE.

Ja teksti i plote i gazetarit në Twitter:

KM i Shqipërisë @ediramaal po feston si fitore kushtet që votoi Bundestagu Gjerman për hapjen e negociatave të vendit të tij me BE.

Ai falenderon #Merkel dhe e manipulon situatën si vullnet të Gjermanisë për të hapur negociatat me BE.

Jack Parrock
Jack Parrock1rama

Related posts

E kuruar deri në detaje, por si ka qenë Loredana para famës

emanuela

Roli i ish-këshilltarit të Trumpit në zgjedhjet në Kosovë

Mila

Lajm i madh nga Ambasada e SHBA-ve për Kosovën

Klaudia gotanews
Na Kontaktoni!