Aktualitet Lajme Lajmi i Fundit

“Gërdec” në Tepelenë, zjarr në zonën me predha

Një zjarr i madh ka rënë këtë mesditë në majën e Shën Dëllisë, në kufirin midis Bashkisë së Tepelenës dhe Bashkisë së Memaliajt.

Terreni shumë i thyer dhe shkaku se zjarri ndodhet shumë larg zonës së banuar (3-4 orë) ka bërë të pamundur ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse për shuarjen e flakëve. Raportohet se zjarri ka rënë në një kullotë, duke djegur deri më tani bar dhe shkurre.

Ndërkohë, zona është edhe shumë e rrezikshme për ndërhyrje, jo vetëm për shkak të largësisë, por edhe pranisë së predhave të mëdha të mbetura nga Lufta e dytë Botërore. Raportohet se deri tani kanë plasur disa prej tyre, duke bërë që zhurma e tyre të dëgjohet deri në Tepelenë.

Related posts

‘Mashtrimi’ një kryevepër argëtuese në arTurbina

arla1

Lejuan ndërtime pa leje në Velipojë, arrestohen 5 persona

Xhensila Gotanews

Gjykata liron dy anëtarë të bandës ‘Bajri’

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!