HomeLifestyle

Gëzuar ditëlindjen e 94, Mbretëresha Elizabeth II: Momentet e saj më të mira të modës të të gjitha kohërave

Është ditëlindja e 94 e Mbretëreshës Elizabeth II dhe për të përkujtuar këtë rast, ne po shohim në histori momentet më mahnitëse të monarkes britanike që ka mbretëruar më gjatë!

Mbretëresha Elizabeth II është 94-vjeçare sot, 21 Prill dhe ajo është aq në formë sa mund të jetë! Monarkja më e gjatë mbretëruese britanike vazhdon rregullisht të marrë pjesë në ngjarje dhe angazhime, dhe ajo gjithmonë duket me stil ndërsa e bën këtë. Edhe pse ajo po qëndron e sigurt në Pallatin Buckingham në mes të masave paraprake të sigurisë gjatë shpërthimit global të COVID-19, kur Madhëria e Saj merr pjesë në evente, ajo është e njohur për kostumet e saj të ndritshme, xhaketat dhe kapelet, dhe ajo gjithmonë dallohet. Mbretëresha gjen një mënyrë për t’i bërë veshjet e saj të duken elegante dhe bashkëkohore! Për shembull, në ditën e katërt të Ascot Royal 2019, Mbretëresha Elizabeth II veshi një fustan të gjelbër, të mbuluar në një xhaketë me të njëjtën ngjyrë. Pamja neoni përfshinte gjithashtu një kapelë të gjelbër të ndritshme, e cila paraqiste zbukurime me lule rozë.

Në një ditë tjetër të së njëjtës ngjarje, Lartësia e saj Mbretërore kishte një nuancë të bukur të verdhë. Megjithëse veshja e saj e verdhë ishte e mbuluar, ajo po shikonte nëpër xhaketën e saj dhe dukej se kishte një model blu. Pallto e saj e verdhë ra poshtë gjunjëve, dhe kapelja e saj e verdhë u dekorua me një lule blu të ndritshme dhe hark të verdhë. Së bashku me veshjen e saj, Mbretëresha është gjithashtu gjithmonë në krye të lojës së saj të aksesorëve. Ajo shpesh vesh perlat dhe varëse me të gjitha veshjet e saj që kanë një kuptim domethënës dhe stilin e saj me doreza. Shpesh sovrania mund të shihet e veshur me doreza të zeza, por ato të bardha nganjëherë janë një element kryesor, gjithashtu, veçanërisht kur vishet me ngjyra më të ndritshme.

Kur Mbretëresha Elizabeth II ishte më e re, ajo e ndryshonte pamjen e saj shumë më shpesh sesa tani. Ajo ka veshur veshje të detajuara për disa vite, së bashku me shamitë e leshit dhe pelerinat e dizajnuara me ndërlikime. Në atë kohë, ajo gjithashtu veshi bizhuteri të mëdha dhe me stil, gjithashtu. Disa nga pamjet më fantastike dhe marramendëse të Mbretëreshës Elizabeth II erdhën midis ceremonive dhe rasteve zyrtare si imazhi më poshtë. Këtu, Mbretëresha kishte një fustan të thjeshtë, i cili ishte i mbuluar nga një pelerinë e zbukuruar me varëse, brez, bizhuteri dhe detaje të ndryshme. Monarkja e re dukej me të vërtetë regal në ansamblin e saj.

©G.T/GotaNews


TË NGJASHME