HomeLajmi i Fundit

Gjendet i pajetë një tjetër person

Një person është gjetur pa shenja jete sot në banesën e tij, në Durrës. Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje, ndërsa nga mësohet se në banesë janë gjetur edhe njolla gjaku.

Viktima është shtetasi Dashamir Aarapaj, 66 vjeç.

Ne njoftimin paraprak, policia e Durrësit ka deklrauar se në orën 15:00, ka shkuar me ambulancë pa shenja jete, në Spitalin Rajonal Durrës, shtetasi D.A., banues në Durrës. Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune, dyshohet për vdekje natyrale.

Trupi i pajetë është dërguar drejt morgut të qytetit, ndërsa në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohe paraditen e sotme një tjetër shtetas ne Shkodër është gjetur i pajete pranë biznesit te tij, por ende nuk dihen shkaqet e vdekjes