HomeSociale

Gjendet i vdekur 17-vjeçari, babai: Dyshoj te shoku i tij

Vetem pak pas lajmit të kobshëm, babai i djalit që u gjet i pajetë pranë urës së Dragotit hedh poshtë mundësinë se i biri të kishte shkuar në Vjosë për t’u larë.

I ati i të ndjerit Matia Rizallari hedh dyshime tek shoku i djalit.

Familja dyshon tek shoku i tij E.D (Egli Dosti), rreth 25 vjeç, një ish-ushtar me pagesë, i akuzuar për dezertim. Sipas babait, ky ishte personi me te cilin shoqerohej i biri dhe që ishte personi i fundit me të cilin është parë 17 vjeçari.

Shkak për dyshime bëhet fakti se po atë ditë pas ngjarjes, Dosti është larguar në Sarandë.


TË NGJASHME