HomeShowbiz

Gjendet sozia e Brad Pitt! A i dalloni dot nga njëri-tjetri?

A je ti, Brad Pitt? Jo, në të vërtetë është vetëm një baba nga Oksfordi, Angli. Nathan Meads është një baba beqar që punon si nënkontraktor, por me kohë të pjesshme edhe si një imitues i Brad Pitt.

Meads, 35 vjeç, ka një ngjashmëri të çuditshme me Pitt, 57 vjeç, dhe shpjegoi për Jam Press se sa e vështirë është të takosh gra që janë të fiksuara pas fituesit të Oskarit. Babai i dy fëmijëve zbuloi se ai filloi të punonte si imitues tre vjet më parë pasi shumë njerëz bënë komente të shumta në lidhje me ngjashmërinë e tij.

“Për herë të parë më thanë kur isha 20 vjeç se dukesha si Brad Pitt dhe kjo vazhdoi për rreth 10 vjet, por unë gjithmonë do të qeshja,” tha ai.

“Disa njerëz do të thonë se unë duhet të kem lidhje me të ose se mamaja ime duhet të ketë pasur një lidhje me të,” shtoi ai. “Shumë njerëz, edhe tani, do të bëjnë një hap të dyfishtë kur të kalojnë pranë meje ose do të më kërkojnë një fotografi, edhe pse disa prej tyre thjesht bëjnë fotografi pa e kuptuar se jam unë.”

Meads tha se iu deshën vite për të gjetur një mënyrë për ta bërë atë të përfitonte nga ngjashmëria e tij.

“Ndërsa qindra njerëz më thanë se dukesha si ai, unë kurrë nuk bëra asgjë për këtë, por më pas u bë një gjë e vazhdueshme që, kudo që shkoja, njerëzit do ta thoshin atë,” tha Meads, duke shtuar se ai dërgoi fotografi në katër agjenci të ndryshme të ngjashme me atë dhe ata ishin të gatshëm për të punuar me të.

Meads madje u kontaktua nga Dorien Rose, e famshmja Angelina Jolie që donte të bashkëpunonte me të. Ai bën diku nga 250 deri në 500 £ (afërsisht 350 deri në 690 dollarë) për një koncert të ngjashëm.

Por kur bëhet fjalë për takime, Meads pranoi se është mjaft e vështirë të gjesh dashuri për shkak të pamjes së tij.

“Unë goditem shumë nga gratë,” tha ai. “Disa prej tyre thjesht nuk mund të besojnë se sa dukem si ai dhe disa prej tyre më akúzojnë për.”

Ndërsa ai ka provuar aplikacione për takime, disa gra e akuzojnë atë se ka profile të rreme.

“Sapo fshiva profilet e mia të takimeve dhe thjesht po qëndroj beqar,” tha ai. “Sidoqoftë nuk jam duke kërkuar dashurinë pasi vajzat e mia janë bota ime dhe përparësia ime më e madhe. Unë nuk jam duke kërkuar për Anxhelinën time. ”

Statusi i tij gjithashtu i ka shtuar ftesat në eventet e tapetit të kuq ku ai ka takuar disa fytyra të tjera të famshme. Para se pandemia e koronavirusit ta detyronte botën të hynte në bllokim në Mars 2020, ai shkoi në Glamour Awards në Londër, si dhe në evente të tjera të modës.

Ai më pas bëri shaka për mënyrën se si njerëzit janë “gjithmonë kaq të befasuar se sa i përulur dhe me këmbë në tokë” është ai. “Unë thjesht mendoj se ne jemi të gjithë njësoj dhe sapo jam bekuar me këtë pamje,” tha ai.

Ndërsa Meads dhe Pitt ende nuk janë takuar ballë për ballë, duket se ata do të takohen një ditë. “Unë jam një fans i madh i Brad Pitt dhe mendoj se ai është një aktor i shkëlqyer. Ai i luan të gjitha rolet e tij në mënyrë të shkëlqyeshme dhe duket si një zotëri i vërtetë dhe një burrë familjar, kështu që ne e kemi këtë të përbashkët, megjithëse kemi gjendje të ndryshme bankare,” tha Meads.


TË NGJASHME