HomeSport

Gjermania ndalet nga Serbia në miqësoren e parë

Gjermania u ndal me barazim 1:1 nga Serbia, në një ndeshje miqësore të mërkurën në Wolfsburg, në prag të fushatës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.Risultati immagini per serbia germany

Serbët e tronditen Gjermaninë duke kaluar në epërsi pas vetëm 12 minutave lojë, kur Luka Jovic shënoi me kokë nga afërsia pasi u la i vetëm.Risultati immagini per serbia germany

Pas një pjesë të parë të dobët, Gjermani pati një paraqitje brilante në 45 minutat tjerë, duke e dominuar plotësisht Serbinë dhe barazon me Leon Goretzka.Risultati immagini per serbia germany

Gjermania do ta nisë kualifikimet për EURO 2020 me një ndeshje të vështirë ndaj Holandës të dielën.

Ndërsa, Serbia do të udhëtojë drejt Portugalisë për t’u ndeshur me Cristiano Ronaldon të hënën.

https://www.youtube.com/watch?v=PR3s7_YjNHI

 

 


TË NGJASHME