HomePolitikë

Gjykata hodhi poshtë padinë ndaj Ballës, reagon Shkëlzen Berisha

Shkëlqen Berisha ka reaguar pasi gjykata e Tiranës hodhi poshtë padinë për shpifje që ai ngriti ndaj Taulant Ballës. Ai u shpreh se do apelojë vendimin derisa e vërteta të dalë në shesh.

Gjykata ka dashur të lajë duart për shkak të presionit politik. Fatkeqësia nuk është se Balla nuk u dënua për shpifje se ju i keni parë denoncimet pulike për udhëtimet e Ballës me trafikantë droge.

Organizata kriminale e Rilindjes i ka vënë këmbët në fyt drejtësisë. Unë do të vazhdoj të përballem me këtë betej ligjore, është provuar katërcipërisht para gjykatës. Kjo betejë do vazhdojë në gjyaktën e Apelit dhe më tej’, ka thënë Berisha.


TË NGJASHME