HomePolitikë

Glover i shkon në zyrë, Kryemadhi: Kemi dosje për 30 qershorin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka mbajtur një takim me ambasadoren e OSBE/ODHIR, Audrey Glover. Mësohet se gjatë takimit kjo e fundit i ka thënë Gloverit se ka dosje për të gjitha shkeljet kushtetuese të zgjedhjeve të 30 qershorit.

Kujtojmë që dje drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR shkoi në zyrën e liderit të PD-së, Lulzim Basha, dhe më pas mbajti një takim në Këshillin e Lartë Gjyqësor. Ndërkohë raporti i plotë i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 30 qershorit pritet të dalë në fillim të shtatorit.


TË NGJASHME