HomeSport

Gola dhe rezultate surprizë, rezultatet e raundit të tretë të Europa League

Janë luajtur dje edhe ndeshjet e raundit të tretë të Europa League, në të 12 grupet. Plot 24 ndeshje që dhuruan gola, spektakël dhe rezultate surprizë. Dy ekipe ku aktivizohen edhe lojtarë shqiptarë, Lazio dhe Basel kanë pasur rezultate të papritura. Në Glasgoë, përballë Celtic, italianët ku aktivizohet edhe portieri Thomas Strakosha ka pësuar një humbje me rezultatin 2-1.

Nga ana tjetër, Baseli ka zhvilluar një ndeshje të tensionuar ndaj Getafes, të cilën e fituan me rezultatin 1-0. Plot 9 kartonë të verdhë dhe 1 i kuq për zviceranët, të cilët me këtë fitore morën edhe vendin e parë në grup.

Më poshtë rezultatet e plota:


TË NGJASHME