HomeRajon

Greqi, mbytet anija, 6 të vdekur

6 emigrantë humbën jetën mëngjesin e sotëm ndërsa anija me të cilën udhëtonin u fundos 2.5 milje larg Pamfylonit, jashtë qytetit të Mytilenes në Greqi.

Mediat greke raportojnë se 58 persona të tjerë janë shpëtuar dhe transportuar në portin e Mytilenes.

Rojet bregdetare, Frontex dhe një helikopter janë angazhuar në operacion.


TË NGJASHME