Kronikë Lajme Lajmi i Fundit Rajon

Greqi, sekuestrohet drogë në kufirin me Shqipërinë

Gjatë aksionit të ndërmarrë ditën e sotme, policia greke ka bllokuar 116 kg drogë, të llojit marijuanë në pikën kufitare Shqipëri-Greqi. Operacioni u zhvillua në Grevena, ku policia greke ka ndaluar edhe dy automjete.

Në njërin prej automjeteve u gjet dhe u sekuestruan 36 pako me 116 kg 100 gram marijuanë,  ndërsa  mjeti i dytë shërbente për kontrollin e rrugës. Në pranga kanë përfunduar 3 shtetas grekë, 34, 36 dhe 51-vjeç.

Gjatë kontrolleve në makina dhe në banesat e të dyshuarve, u gjetën edhe 285 gram marijuane në total, 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro.

Related posts

Nora dhe Roberti të ndarë? Ç’ka ndodhur në të vërtetë me çiftin

Xhensila Gotanews

Zaev shkarkon mbi 50 drejtorë

Klaudia gotanews

Cilët janë kandidatët për të zëvendësuar Panuccin në stolin kuqezi

Mila
Na Kontaktoni!