HomeRajon

Greqi/ Shqiptari pret “byzylykun elektronik” dhe arratiset

Policia greke është vënë pas një 35-vjeçari shqiptar, i cili kishte hequr byzylykun e sigurisë, pasi ishte përfshirë në një rast të vjedhjes së drogës.

Ngjarja ka ndodhur pas orës 19:00 të së martës në Kifissos KTELs, ku shqiptari ka ndërprerë sistemin elektronik të mbikëqyrjes me “orë dore”.

Mediat greke raportojnë se shqiptari ishte liruar duke u trajtuar me “byzylyk” pas një leje arsimore. Mediat greke shkruajne se ai ka marre autoubusin dhe u nis për në Shqipëri.


TË NGJASHME