HomeRajon

Greqia konfirmon rastin e 10 me koronavirus

Ka shkuar në 10 numri i personave të prekur me koronavirus në Greqi. 

Sipas të famshmes greke Protothema shkruan sot se personi i infektuar është një grua greke, burri i së cilës ishte konfirmuar me koronavirus.

Gruaja eshte ne gjendje te qendrueshme kane bere me dije mjeket, nderkohe qe vazjat e ciftit kane rezultuar negative.

Greqia të mërkurën urdhëroi mbylljen e shkollave, universitetet, teatrot, ambientet publike e argëtuese në Patra dhe zonën e Achia, Ilia, si dhe ishullin Zakynthos, deri më 6 mars.

K.S/GotaNews


TË NGJASHME