HomeSport

Grumbullohet ekipi Kombëtar, nisin përgatitjet për ndeshjet e fundit të “Euro 2020”

Më datë 14 dhe 17 nëntor, Kombëtarja Shqiptare, do të luajë dy ndeshjet e fundit kualifikuese të “Euro 2020”. Ndeshja e parë do të jetë ndaj Andorrës dhe ndeshja përmbyllëse ndaj Francës. Dje trajneri ekipit Eduardo Reja, ka bërë publike listën me 26 futbollistët e grumbulluar në këto dy sfida, kurse ditën e sotme ka filluar edhe grumbullimi skuadrës.

Mungojnë edhe disa lojtarë që janë të angazhuar me klubet ku aktivizohen, por që do të bashkohen me skuadrën ditën e hënë. Stërvitja e parë, është planifikuar të hënën në orën 15:00, Reja e ka marrë me seriozitet sfidën ndaj Andorrës, duke kërkuar që mos të nënvlerësohet kundërshtari.


TË NGJASHME