HomeShowbiz

Harry dhe Meghan renditën ndër 100 njerëzit më me ndikim në botë

Princi Harry dhe Meghan Markle janë renditur ndër 100 njerëzit më me ndikim në botë nga revista Time. Sussexes janë paraqitur së bashku me këngëtaren Britney Spears, CEO të Apple Tim Cook dhe gjimnastin Simone Biles.

Fotografitë e reja të çiftit janë publikuar për kopertinën e parë të revistës për të shënuar vlerësimin e lartë që kanë arritur. Është publikuar gjithashtu një pjesë e shkruar nga Jose Andres duke lavdëruar ‘ndihmën dhe humanizmin’ e Harry dhe Meghan.

epa09055932 (FILE) - Princi Britanik Harry, Duka i Sussex (R) dhe gruaja e tij Meghan, Dukesha e Sussex marrin pjesë në një pritje industri krijuese dhe biznesi në rezidencën e Komisionerit të Lartë në Johannesburg, Afrika e Jugut, 02 Tetor 2019 (ribotuar më 06 Mars 2021) Me  Kanali amerikan CBS do të transmetojë një intervistë me Harry dhe Meghan të Britanisë, Duka dhe Dukesha e Sussex të Dielën, 07 Mars.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA *** Titra lokale *** 56058870

Ai shkroi: ‘Të fillosh një jetë jetë të re nuk është zgjedhje e lehtë për një dukë dhe dukeshë të re, të cilët janë bekuar përmes lindjes dhe talentit, dhe janë “djègur” nga fama. Do të ishte shumë më e sigurt nëse do shijonin fatin e tyre të mirë dhe të heshtnin.”

“Kjo nuk është ajo që bëjnë Harry dhe Meghan, ose kush janë ata. Ata e kthejnë dhembshurinë në tokë përmes Fondacionit të tyre Archewell. Ata u japin zë personave pa zë përmes prodhimit të mediave.’

Harry dhe Meghan janë anëtarët e vetëm të familjes mbretërore që përfshihen në listë, ndërsa Boris Johnson dhe udhëheqësit e tjerë në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu nuk marrin pjesë.

Të dy Presidenti amerikan Joe Biden dhe Nënkryetarja e tij Kamala Harris janë përfshirë, së bashku me udhëheqësit botërorë si Xi Jinping i Kinës dhe udhëheqësin e talebanëve Abdul Ghani Baradar.

Duke vazhduar lavdërimet e tij për çiftin, Andres tha: ‘Dorë për dore me partnerët jofitimprurës, ata ndërmarrin rrèziqe për të ndihmuar komunitetet në nevojë-duke ofruar mbështetje të shëndetit mendor për gratë dhe vajzat me ngjyrë në SHBA, dhe duke ushqyer ata që preken nga fatkeqësitë natyrore në Indi dhe Karaibe. Në një botë ku të gjithë kanë një mendim për njerëzit që nuk i njohin, duka dhe dukesha kanë dhembshuri për njerëzit që nuk i njohin. Ata nuk mendojnë vetëm, ata vrapojnë drejt lúftës. ‘

Dolly Parton, e cila kohët e fundit ndihmoi në financimin e váksinës Covid-19, është renditur gjithashtu si një ikonë, siç është Naomi Osaka, tenistja japoneze.

Vlerësimi do t’i japë peshë shtesë markës Sussex ndërsa ata kthehen në punë pas lindjes së fëmijës së tyre të dytë, Lilibet. Që nga largimi nga Britania e Madhe, Harry dhe Meghan kanë siguruar një numër kontratash të profilit të lartë me Spotify dhe Netflix.


TË NGJASHME