HomeLajme

Helmoi vjehrrën me fostoksinë, kërkesa e Prokurorisë për autoren

35 vite burg ka kërkuar Prokuroria për Krime të Rënda për Marjana Çmetën, e cila akuzohet se ka helmuar me fostoksinë vjehrren e saj 48-vjeçare, Lirie Lami.

Krimi i kryer më 30 prill të vitit 2018, nga Marjana, u zbulua falë këmbënguljes së Oltit, ish-bashkëshortit të saj, i cili zbuloi videon që kishte regjistruar hoxha, tek i cili nusja shtatzënë rrëfeu me detaje se si e helmoi vjehrrën.

Ndonëse nuk jetonte me të, Marjana ishte e bindur që kjo e fundit i kish bërë magji dhe vendos ta vrasë. Bëhet fjalë për një rrëfim 72 minutësh, video e cila i shërbeu prokurorisë për të ngritur akuzën mbi nusen.


TË NGJASHME