HomeSociale

“Hesape dróge”/ Nga grushtet tek árma, ja si nisi përplásja mes grupeve në Tiranë

Janë zbardhur detaje të reja nga përplásja me ármë në Tiranë, e cila ndodhi pasditen e sotme pranë zonës e njohur si ish-Parku i Autobusave.

Sipas burimeve të para përplásja ka ndodhur për “hesape dróge”. Gazetarja Dorjana Bezat raporton se ka pasur një konfrontim mes dy grupe të rinjsh, që ka përfunduar me përdorimin e ármëve.

Dy të rinjtë e plágosur, Aleksandër Nikolli, 27 vjeç, dhe Xhulio Vela, 25 vjeç, kanë qenë në trotuar, pranë një pallati, kur kanë nisur të konfrontohen fillimisht verbalisht me një grup tjetër të rinjsh, e më pas me ármë zjárri.

Paraprakisht, siç raporton gazetarja, dyshohet se pas kësaj përplásjeje fshihet shpërndarja e drógës, ku në konflikt janë përfshirë pesë persona. “Ndoshta një konflíkt për mos ndarje lekësh mund të ketë çuar në përplásje”, shprehet gazetarja.

Kujtojmë se kjo javë ka qenë me një bilanc negativ për Polícinë e Tiranës, ku të hënën pati një shèrr masiv përpara shkollës “Çajupi, të martën në mbrëmje u plágos me ármë zjárri i riu Redi Balla, te Komuna e Parisit, ndërsa sot kemi dy të plágosur.


TË NGJASHME